fbpx Skip to content

Gurdźjievi sakraalsete liikumiste töötuba juhendab Marco Bendoni Nartak, Firenze

10 - 12. aprill 2020
Tallinna Õpetajate Majas

Õpi oma keha paremini tunnetama ja lase liigutustel näidata teed oma sisemaailma.

Liikumine on viis kogeda kohalolu

Madame de Salzmann

On suur kunst teha endast täielik inimene.

George Ivanovich Gurdjieff

Gurdźijevi sakraalsed liikumised põhinevad möödunud sajandi Armeenia müstiku Georgii Ivanovtś Gurdźjievi mõtetele ja meetodile. Eelkõige on need liikumised sügavamaks sisekaemuseks, vaatlemisvõime arendamiseks, harjumuspäraste liigutuste, mõttemustrite ja tunnete avastamiseks ning uute harjumuste ning ühenduste loomiseks vasaku ja parema ajupoolkera vahel.

Marco-dancing-Gurdjieff-movements

Marco Bendoni Nartak 

Gurdźijevi liikumisi tuleb juhendama Marco Bendoni Nartak, Firenzest. Marco on professionaalne tantsija, kes kannab endaga kaasas ajaloolist hõngu. Marco on tegelenud nii Gurdźijevi liikumiste kui tantsuga üldse juba aastakümneid, kasutades just tantsu kõige olulisema enesearengu vahendina. Marco jaoks on need liikumised sügavalt vaimse tähendusega ja ta on võime luua keskkond, mis toetab sisemaailma vaatlemist.

Töötoa pileteid saab mugavalt osta meie e-poest.

24€

ainult avaõhtu

Reede,

10.04.2020 kl.17.00 – 20.00

250€

kuni 10.märts 2020

Laupäev, 11.04.2020 10:30 – 19:00

Pühapäev, 12.04.2020 10:30 – 18:00 

290€

tavahind

Laupäev, 11.04.2020 10:30 – 19:00

Pühapäev, 12.04.2020 10:30 – 18:00 

Osalejate jaoks pole see töötuba mingil moel väljakutse tantsuoskustele, vaid võimalus liigutuste abil oma kehaga sügavamat kontakti saavutada.

Lisaks Gurdźijevi liikumistele teeme ka lõdvestavaid meditatsioone ja harjutusi, loome omavahelise kontakti renessansitantsude abil ja selgitame lahti seosed liikumiste ja sisevaatluste vahel.

Töötoa juurde kuulub vabatahtliku osana hommikune meditatsioon kell 8.00-9.15.

Töötuba on avatud kõigile huvilistele. Töökeel on inglise keel tõlkega eesti keelde.

VIIS KÜSIMUST MARCOLE

  1. Mis on olnud Sinu jaoks kõige olulisemad õppetunnud Gurźijevi õpetusest?

Õppisin aastaid, lugedes raamatuid ja rännates pühapaikadesse.  See tekitas minus illusiooni mu vaimsest  arengust.  Grupitööd toimisid, aga mulle tundus ikkagi, et ma ei läinud tööga täielikult kaasa. Mind segasid hinnangud, mida andsin iseendale ja teistele.

Puutudes kokku Gurdźijevi töödega, hakkasin mõistma,  et elujõud on siin kogu aeg olemas ja mõjutab mind lakkamatult. Kõrgemad jõud võivad aidata mul kasvada, aga ma ise pean olema valmis vastu võtmiseks. Üksinda on raske säilitada vajalikku  intensiivsust meid loovates keskustes: füüsiline, emotsionaalne ja intellektuaalne. Grupitöö on vajalik suurema intensiivsuse saavutamiseks. Üheskoos kõrgematele energiatele keskendumine loob teatud vibratsioonid – võimsa magneti, mis tõmbab teisi oma liikumisse. Mida teadlikum on keskendumine, seda suurem on ka külgetõmbejõud.

Üks oluline asi, mille õppisin:  üksinda ei suuda ma midagi teha.

Rõõmustan, kui näen kedagi läbi minemas oma vastupanust. Jagamine on näidanud mulle uusi võimalusi, kuidas saan läheneda enda olemusele ning astuda välja oma mõtete ja tunnete kitsast ringist, millesse olin sulgunud.

2.      Mida on Gurdźijevi liikumised tähendanud Sulle isiklikult?

Esimene asi, mis mind puudutas, oli muusika, mis äratas minus kutse, igatsuse hinges, julgustas mind minema tagasi oma sisemaailma ja lõpetama edu otsimise välisest maailmast. 

Mul oli selline tugev tunne, nagu mul oleks midagi olulist puudu, ja ma ei suutnud mõista, mis see on. Kõik tundus kuidagi väga banaalne.  Nägin näiteks, kuidas minu edevus manifisteerus tantsijate konkurentsimaailmas.

Gurdźijevi sakraalsed liikumised ja teadus, millele need põhinevad, Neljas tee,  andis vastused mu igatsusele ja vajalikud teadmised hinge ja vaimu kohta. Märkasin, kuidas need liikumised viimistlesid ja tasakaalustasid mu füüsilist,  emotsionaalset ja intellektuaalset keskust.  Kolme keskuse harmooniline koostöö on vajalik selleks, et tantsides täielikult kohal olla.

Argipäevaelus muutusin palju vastutustundlikumaks, reageerisin vähem, hakkasin vaatlema ja lõpetasin hukkamõistmise, kritiseerimise, analüseerimise ja soovi muuta seda, mida ma nägin.  Aset leidis vaatlemise ime.

Näen nüüd palju selgemini, kuidas kaotan oma energiat  lekete kaudu erinevate keskustes.

3.      Millist kasu saavad osalejad sinu töötoast Tallinnas?

  • Töötoas osalemine aitab tõelisel vaimsel otsijal end avada oma keha teadvusele, tajumistele, mõtetele, tunnetele, pingetele ja energia liikumisele. 
  • Nende fantastiliste, meie olemuse struktuuri loovate koreograafiate tantsimine,  aitab sügavalt lõdvestuda ja tugevdab  loovust.
  • Loome üheskoos  elava energia, mis toob selgust ja armastust.

4.  Mõni küsimus, millele tahaksid vastata?

Olen väga õnnelik võimaluse üle tulla Tallinna – linna ja maale, mida ma pole kunagi varem külastanud. Ootan põnevusega kohtumisi inimestega ja nende süvitsitoimivate liikumiste ühist praktiseerimist. Loodan, et  saan tulevikus Eestis veel mitmeid töötube juhendada.

5.      Mida tähendab Sinu jaoks teadlik elamine?

  • Lakkamatu armastav kutse olla kohal praeguses hetkes.
  • Peatumine,  oma keha  ja seal liikuvate energiate vaatlemine vaikuses.
  • Märkamine, näha, kuidas väline maailm mõjutab mu sisemist maailma, tundeid ja mõtteid.
  • Peatada sisemine jutuvadin, muretsemine, vajadus armastuse ja tunnustuse järele ning  tühja ruumi loomine, kus saan tunda ehedat, kõikehõlmavat armastust.
  • Otsustada teadlikult, kes ma tahan olla ja aksepteerida kõike nii, nagu see on.

MIS ON NELJAS TEE?

 

Küsimused: info@teadlikelamine.ee või +372 53793873

Lähem info ka Teadlik elamine FB lehel.